Nongshim Kupa

Innen: Go Wiki
Ugrás a navigációhozUgrás a kereséshez

1999-ben kezdődött három ország csapata, Japán, Kína és Korea között. A szponzor Nong-shim Sin Lamyeon Bae, aki 120 millió wont fizet a győztes csapatnak. A finálé mindig áthúzódik a következő évre. Bár három ország versenye, Japán ismeretlen ok miatt nem vesz részt a rendezésben, az első versenyt leszámítva. Kisorsolják a kezdő két csapatot, ahol a két "leggyengébb" játékos kezd. A vesztes kiesik, a győztes a nem játszó csapatból kap új ellenfelet, míg két csapat el nem fogy. A játékosok neve után álló rövidítések az illető csapatát jelölik: (J) = Japán, (C) = Kína, (K) = Korea.

Év   Győztes csapat       Győztes                 Vesztes
2021.     Korea           Shin Jinseo (K)         Ke Jie (C)
                          Shin Jinseo (K)         Ichiriki Ryo (J)
                          Shin Jinseo (K)         Yang Dingxin (C)
                          Shin Jinseo (K)         Iyama Yuta (J)
                          Shin Jinseo (K)         Tang Weixing (C)
                          Tang Weixing (C)        Shibano Toramaru (J)
                          Shibano Toramaru (J)    Shin Minjun (K)         
                          Shin Minjun (K)         Gu Zihao (C)
                          Gu Zihao (C)            Murakawa Daisuke (J)
                          Gu Zihao (C)            Kang Dongyun (K)
                          Gu Zihao (C)            Kyo Kagen (J)
                          Kyo Kagen (J)           Hong Kipyo (K)
                          Hong Kipyo (K)          Fan Tingyu (C)
2020.     Kína            Ke Jie (C)              Park Junghwan (K)
                          Park Junghwan (K)       Xie Erhao (C)
                          Park Junghwan (K)       Fan Tingyu (C)
                          Park Junghwan (K)       Mi Yuting (C)
                          Park Junghwan (K)       Iyama Yuta (J) 
                          Iyama Yuta (J)          Yang Dingxin (C)
                          Yang Dingxin (C)        Shin Jinseo (K)
                          Yang Dingxin (C)        Kyo Kagen (J)
                          Yang Dingxin (C)        Lee Donghoon (K)
                          Yang Dingxin (C)        Ichiriki Ryo (J)
                          Yang Dingxin (C)        Kim Jiseok (K)
                          Yang Dingxin (C)        Yamashita Keigo (J)
                          Yang Dingxin (C)        Won Sungjin (K)
                          Won Sungjin (K)         Murakawa Daisuke (J)
2019.     Kína            Dang Yifei (C)          Park Junghwan (K) 
                          Park Junghwan (K)       Iyama Yuta (J)
                          Park Junghwan (K)       Fan Tingyu (C)
                          Fan Tingyu (C)          Ichiriki Ryo (J)
                          Fan Tingyu (C)          Lee Sedol (K)
                          Fan Tingyu (C)          Kyo Kagen (J)
                          Fan Tingyu (C)          Choi Cheolhan (K)
                          Fan Tingyu (C)          Motoki Katsuya (J)
                          Fan Tingyu (C)          Shin Minjun (K)
                          Fan Tingyu (C)          Shibano Toramaru (J)
                          Shibano Toramaru (J)    An Kukhyun (K)
2018.     Korea           Kim Jiseok (K)          Ke Jie (C)
                          Kim Jiseok (K)          Dang Yifei (C)
                          Dang Yifei (C)          Shin Jinseo (K)
                          Dang Yifei (C)          Iyama Yuta (J)
                          Dang Yifei (C)          Kim Myeonghoon (K)
                          Dang Yifei (C)          Ichiriki Ryo (J)
                          Dang Yifei (C)          Shin Minjun (K)
                          Shin Minjun (K)         Yamashita Keigo (J)
                          Shin Minjun (K)         Chen Yaoye (C)
                          Shin Minjun (K)         Kyo Kagen (J)
                          Shin Minjun (K)         Zhou Ruiyang (C)
                          Shin Minjun (K)         Yu Zhengqi (J)
                          Shin Minjun (K)         Fan Yunruo (C)
2017.    Kína
                          Fan Yunruo (C)          Park Junghwan (K)
                          Park Junghwan (K)       Iyama Yuta (J)
                          Park Junghwan (K)       Fan Tingyu (C)
                          Fan Tingyu (C)          Murakawa Daisuke (J)
                          Fan Tingyu (C)          Kim Jiseok (K)
                          Fan Tingyu (C)          Kono Rin (J)
                          Fan Tingyu (C)          Kang Dongyun (K)
                          Fan Tingyu (C)          Cho U
                          Fan Tingyu (C)          Lee Donghoon (K)
                          Fan Tingyu (C)          Ichiriki Ryo (J)
                          Ichiriki Ryo (J)        Lee Sedol (K)
2016.    Kina
                          Ke Jie (C)              Lee Sedol (K)
                          Lee Sedol (K)           Iyama Yuta (J)
                          Lee Sedol (K)           Lian Xiao (C)
                          Lee Sedol (K)           Murakawa Daisuke (J)
                          Murakawa Daisuke (J)    Gu Li (C)
                          Gu Li (C)               Park Junghwan (K)
                          Gu Li (C)               Kono Rin (J)
                          Gu Li (C)               Choi Cheolhan (K)
                          Choi Cheolhan (K)       Ida Atsushi (J)
                          Choi Cheolhan (K)       Chun Guangya (C)
                          Chun Guangya (C)        Ichiriki Ryo (J)
                          Ichiriki Ryo (J)        Min Sangyoun (K)
                          Ichiriki Ryo (J)        Fan Yunruo (C)
                          Ichiriki Ryo (J)        Baek Chanhee (K)
2015.    Kina
                          Lian Xiao (C)           Kim Jiseok (K)
                          Kim Jiseok (K)          Iyama Yuta (J)
                          Iyama Yuta (J)          Mi Yuting (C)
                          Iyama Yuta (J)          Park Junghwan (K)
                          Park Junghwan (K)       Wang Xi (C)             
                          Wang Xi (C)             Kono Rin (J)
                          Wang Xi (C)             An Sungjoon (K)
                          Wang Xi (C)             Murakawa Daisuke (J)
                          Wang Xi (C)             Kang Dongyun (K)
                          Kang Dongyun (K)        Ida Atsushi (J)
                          Kang Dongyun (K)        Tuo Jiaxi (C)
                          Tuo Jiaxi (C)           Ichiriki Ryo (J)
                          Ichiriki Ryo (J)        Byun Sangil (K)
2014.    Kina
                          Shi Yue (C)             Park Junghwan (K)
                          Park Junghwan (K)       Zhou Ruiyang (C)
                          Park Junghwan (K)       Tan Xiao (C)
                          Tan Xiao (C)            Kim Jiseok (K)
                          Kim Jiseok (K)          Cho U (J)               
                          Cho U (J)               Chen Yaoye (C)
                          Chen Yaoye (C)          Choi Cheolhan (K)
                          Chen Yaoye (C)          Yuki Satoshi (J)
                          Chen Yaoye (C)          Kang Dongyun (K)
                          Kang Dongyun (K)        Kono Rin (J)
                          Kang Dongyun (K)        Fan Tingyu (C)
                          Fan Tingyu (C)          Anzai Nobuaki (J)
                          Fan Tingyu (C)          Choi Kihoon (K)
                          Fan Tingyu (C)          Yo Chito (J)
2013.     Korea           Park Junghwan (K)       Jiang Weijie (C)
                          Park Junghwan (K)       Xie He (C)
                          Xie He (C)              Choi Cheolhan (K)
                          Choi Cheolhan (K)       Chen Yaoye (C)
                          Choi Cheolhan (K)       Murakawa Daisuke (J)
                          Choi Cheolhan (K)       Wang Xi (C)
                          Wang Xi (C)             Anzai Nobuaki (J)
                          Wang Xi (C)             Kim Jiseok (K)
                          Wang Xi (C)             Fujita Akihiko (J)
                          Fujita Akihiko (J)      Lee Hobum (K)
                          Lee Hobum (K)           Tan Xiao (C)
                          Tan Xiao (C)            Ida Atsushi (J)
                          Tan Xiao (C)            Lee Donghoon (K)
                          Tan Xiao (C)            Takao Shinji (J)
2012.     Kína            Xie He (C)              Lee ChangHo (K)
                          Xie He (C)              Won Sungjin (K)
                          Xie He (C)              Kim Jiseok (K)
                          Kim Jiseok (K)          Gu Li (C)
                          Kim Jiseok (K)          Piao Wenyao (C)
                          Kim Jiseok (K)          Yamashita Keigo (J) 
                          Kim Jiseok (K)          Tan Xiao (C)
                          Tan Xiao (C)            Yuki Satoshi (J)
                          Tan Xiao (C)            Kang Yootaek (K)
                          Tan Xiao (C)            Hane Naoki (J)
                          Tan Xiao (C)            An Kukhyun (K)
                          An Kukhyun (K)          Sakai Hideyuki (J)
                          An Kukhyun (K)          Zhou Ruiyang (C)
                          Zhou Ruiyang (C)        Takao Shinji (J)
2011.     Korea           Choi CheolHan (K)       Kong Jie (C)
                          Choi CheolHan (K)       Yuki Satoshi (J)
                          Choi CheolHan (K)       Zhou Ruiyang (C)
                          Choi CheolHan (K)       Takao Shinji (J)
                          Takao Shinji (J)        Tuo Jiaxi (C)
                          Takao Shinji (J)        Mok Jinseok (K)
                          Mok Jinseok (K)         Xie He (C)
                          Xie He (C)              Hane Naoki (J)
                          Xie He (C)              Park Seunghwa (K)
                          Xie He (C)              Sakai Hideyuki (J)
                          Xie He (C)              Lee Sedol (K)
                          Lee Sedol (K)           Iyama Yuta (J)
                          Lee Sedol (K)           Wang Xi (C)
2010.     Korea           Lee ChangHo (K)         Chang Hao (C)
                          Lee ChangHo (K)         Gu Li (C)
                          Lee ChangHo (K)         Liu Xing (C)
                          Liu Xing (C)            Hane Naoki (J)
                          Hane Naoki (J)          Park YeongHun (K)
                          Hane Naoki (J)          Xie He (C)
                          Xie He (C)              Yun Junsang (K)
                          Xie He (C)              Yamada Kimio (J)
                          Xie He (C)              Kim Seongjae (K)
                          Xie He (C)              Iyama Yuta (J)
                          Xie He (C)              Kim Jiseok (K)
                          Kim Jiseok (K)          Takao Shinji (J)
                          Kim Jiseok (K)          Ding Wei (C)
                          Kim Jiseok (K)          Yamashita Keigo (J)
2009.     Korea           Lee Sedol (K)           Gu Li (C)
                          Lee Sedol (K)           Chang Hao (C)
                          Chang Hao (C)           Takao Shinji (J)
                          Takao Shinji (J)        Kang Dongyun (K)
                          Kang Dongyun (K)        Qiu Jun (C)
                          Kang Dongyun (K)        Hane Naoki (J)                    
                          Kang Dongyun (K)        Piao Wenyao (C)                           
                          Kang Dongyun (K)        Yamada Kimio (J)
                          Kang Dongyun (K)        Tuo Jiaxi (C)
                          Tuo Jiaxi (C)           Kono Rin(J)
                          Tuo Jiaxi (C)           Yun Junsang (K)
                          Tuo Jiaxi (C)           Yamashita Keigo (J)
                          Tuo Jiaxi (C)           Heo Yeongho (K)
2008.     Kína            Chang Hao (C)           Park YeongHun (K)       video
                          Chang Hao (C)           Lee ChangHo (K)
                          Chang Hao (C)           Takao Shinji (J)
                          Chang Hao (C)           Mok Jinseok (K)
                          Mok Jinseok (K)         Yoda Norimoto (J)
                          Mok Jinseok (K)         Hu Yaoyu (C)
                          Mok Jinseok (K)         Yamada Kimio (J)
                          Yamada Kimio (J)        Wang Xi (C)
                          Wang Xi (C)             Cho Hanseung (K)
                          Wang Xi (C)             Kono Rin (J)
                          Wang Xi (C)             Hong Minpyo (K)     
                          Hong Minpyo (K)         Hane Naoki (J)
                          Hane Naoki (J)          Peng Quan (C)
2007.     Korea           Lee ChangHo (K)         Gu Li (C)
                          Lee ChangHo (K)         Kong Jie (C)
                          Kong Jie (C)            Park YeongHun (K)
                          Park YeongHun (K)       Yoda Norimoto (J)
                          Park YeongHun (K)       Chen Yaoye (K)
                          Park YeongHun (K)       Takao Shinji (J)
                          Park YeongHun (K)       Peng Quan (C)
                          Peng Quan (C)           Yamada Kimio (J) 
                          Peng Quan (C)           Wun Seongjin (K) 
                          Peng Quan (C)           Imamura Toshiya (J) 
                          Peng Quan (C)           Choi CheolHan (K) 
                          Peng Quan (C)           Hane Naoki (J) 
                          Hane Naoki (J)          Cho HunHyun (K)
                          Hane Naoki (J)          Wang Lei (C)
2006.     Japán           Yoda Norimoto (J)       Lee ChangHo (K)       megnézés
                          Yoda Norimoto (J)       Kong Jie (C)
                          Yoda Norimoto (J)       Cho HanSeung (K)
                          Cho HanSeung (K)        Chang Hao(C)
                          Cho HanSeung (K)        Takao Shinji(J)
                          Cho HanSeung (K)        Xie He (C)
                          Xie He (C)              Yamada Kimio (J)    
                          Xie He (C)              Won SeongJin (K)     
                          Won Sungjin (K)         Mimura Tomoyasu(J)     
                          Mimura Tomoyasu(J)      Liu Xing (C)      
                          Liu Xing (C)            Yoo YaehYong (K)       
                          Yoo YaehYong (K)        Hane Naoki (J)
                          Hane Naoki (J)          Wang Yao (C)
                          Hane Naoki (J)          Kang Dongyun (K)
2005.     Korea           Lee ChangHo (K)         Wang Xi (C)
                          Lee ChangHo (K)         O Meien (J)
                          Lee ChangHo (K)         Wang Lei (C)
                          Lee ChangHo (K)         Cho U (J)
                          Lee ChangHo (K)         Luo Xihe (C)
                          Luo Xihe (C)            Cho Chikun (J)
                          Cho Chikun (J)          Choi CheolHan (K)
                          Choi CheolHan (K)       Peng Quan (C)
                          Peng Quan (C)           Takao Shinji (J)
                          Takao Shinji (J)        Yoo ChangHyeok (K)
                          Takao Shinji (J)        Zhou Heyang (C)
                          Zhou Heyang (C)         An DalHun (K)
                          Zhou Heyang (C)         Mimura Tomoyasu (J)
                          Mimura Tomoyasu (J)     Han Jongjin (C)
2004.     Korea           Lee ChangHo (K)         Rin Kaiho (J)
                          Lee ChangHo (K)         Kato Masao (J)
                          Kato Masao (J)          Gu Li (C)
                          Gu Li (C)               Won SeongJin (K)
                          Won SeongJin (K)        Ryu Shikun (J)
                          Won SeongJin (K)        Hu Yaoyu (C)
                          Won SeongJin )K)        Kobayashi Koichi (J)
                          Kobayashi Koichi (J)    Zhou Heyang (C)
                          Kobayashi Koichi (J)    Park Jieun (K)
                          Kobayashi Koichi (J)    Wang Lei (C)
                          Wang Lei (C)            Hong MinPyo (K)
                          Wang Lei (C)            Cho U (J)
                          Cho U (J)               Heo YongHo (K)
                          Cho U (J)               Yu Bin (C)
2003.     Korea           Lee ChangHo (K)         Luo Xihe (C)
                          Lee ChangHo (K)         Hu Yaoyu (C)
                          Hu Yaoyu (C)            Yoda Norimoto (J)
                          Hu Yaoyu (C)            Cho HunHyun (K)
                          Hu Yaoyu (C)            Kato Masao (J)
                          Hu Yaoyu (C)            Kim SeungJun (K)
                          Hu Yaoyu (C)            Kobayashi Koichi (J)
                          Kobayashi Koichi (J)    Yun HyeonSeok (K)
                          Kobayashi Koichi (J)    Kong Jie (C)
                          Kong Jie (C)            Park YeungHun (K)
                          Park YeungHun (K)       Cho U (J)
                          Park YeungHun (K)       Chang Hao (C)
                          Park YeungHun (K)       O Rissei (J)
                          Park YeungHun (K)       Gu Li (C)
2002.     Korea           Lee ChangHo (K)         Zhou Heyang (C)
                          Lee ChangHo (K)         Chang Hao (C)
                          Chang Hao (C)           Cho HunHyun (K)
                          Cho HunHyun (K)         Yu Bin (C)
                          Yu Bin (C)              Kato Masao (J)
                          Yu Bin (C)              Yoo ChangHyeok (K)
                          Yoo ChangHyeok (K)      Nakano Hironari (J)
                          Nakano Hironari (J)     Luo Xihe (C)
                          Luo Xihe (C)            Choi KyuByeong (K)
                          Luo Xihe (C)            Yamashita Keigo (J)
                          Luo Xihe (C)            Choi CheolHan (K)
                          Choi CheolHan (K)       Kobayashi Koichi (J)
                          Choi CheolHan (K)       Shao Weigang (C)
                          Shao Weigang (C)        Awaji Shuzo (J)
2001.     Korea           Lee ChangHo (K)         Kato Masao (J)
                          Kato Masao (J)          Cho HunHyun (K)
                          Cho HunHyun (K)         Yu Bin (C)
                          Cho HunHyun (K)         Yamashita Keigo (J)
                          Yamashita Keigo (J)     Choi Myeonhun (K)
                          Choi Myeonhun (K)       Chang Hao (C)
                          Chang Hao (C)           Takemiya Masaki (J)
                          Takemiya Masaki (J)     Mok Jinseok (K)
                          Mok Jinseok (K)         Shao Weigang (C)
                          Shao Weigang (C)        Kobayashi Satoru (J)
                          Kobayashi Satoru (J)    Choi CheolHan (K)
                          Choi CheolHan (K)       Liu Jing (C)
                          Choi CheolHan (K)       O Meien (J)
                          Choi CheolHan (K)       Yu Ping (C)
2000.     Korea           Lee ChangHo (K)         Ma Xiaochun (C)
                          Lee ChangHo (K)         Cho Sonjin (J)
                          Cho Sonjin (J)          Chang Hao (C)
                          Chang Hao (C)           Yoo ChangHyeok (K)
                          Chang Hao (C)           Yamada Kimio (J)
                          Chang Hao (C)           Cho HunHyun (K)
                          Cho HunHyun (K)         Yoda Norimoto (J)
                          Yoda Norimoto (J)       Wang Lei (C)
                          Yoda Norimoto (J)       Kim YoungSan (K)
                          Kim YoungSan (K)        Luo Xihe (C)
                          Luo Xihe (C)            Kudo Norio (J)
                          Kudo Norio (J)          Mok Jinseok (K)
                          Mok Jinseok (K)         Qiu Jun (C)
                          Mok Jinseok (K)         Yamashita Keigo (J)